کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

طراحی وبسایت

کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

این روزها همه ما بارها واژه کسب‌وکار اینترنتی را شنیده‌ایم. کسب‌وکار اینترنتی به مجموعه کارهایی که در فضای اینترنت انجام می‌شود، اطلاق می‌شود. نفوذ اینترنت در زندگی بشر باعث شده تا کسب‌وکار اینترنتی با جدیت بیشتری در تمامی جوامع مطرح شود. بیش از ۷۵% کسب‌وکارها می‌توانند تبدیل به کسب‌وکار اینترنتی شوند. اگر شما هنوز کسب‌وکار خود را تنها به‌صورت سنتی اداره می‌کنید، مطمئن باشید از رقیبان خود جامانده‌اید؛ اما نگران نباشید هنوز فرصت باقی است. اگر هم کسب‌وکار سنتی ندارید و قصد کارآفرینی و ایجاد درآمد برای خود و دیگران را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنیم؟

باوجود شرایط بد اقتصادی افراد توانایی ریسک کردن را ازدست‌داده‌اند و بعضی از افراد با کمبود آگاهی دست به کسب‌وکار اینترنتی زدند و زیان مالی دیدند. بیشتر افراد دوست دارند رئیس خودشان باشند تا اینکه مجبور باشند از شخص دیگری اطاعت کنند ازاین‌رو افراد به کسب‌وکار اینترنتی روی آوردند. از طرفی ممکن است افراد ندانند که چگونه شروع کنند. برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی می‌توانید پیش از هر کاری محصولات خود را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید تا بدین‌صورت هم هزینه کمتری برای شما داشته باشد هم در آن محصول وقتی به‌طور تخصصی به فعالیت بپردازید. نگران نباشد در ادامه راه می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید. بدین‌صورت هم قابل‌اعتمادتر به نظر می‌رسید و هم درآمدتان افزایش می‌یابد.

شروع یک کسب‌وکار خوب

برای شروع یک کسب‌وکار خوب اینترنتی باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. رعایت این نکات به شما در پیشبرد هرچه بهتر اهدافتان کمک می‌کند. شما باید ببینید که چه‌کاری را از کجا شروع کنید تا علاوه بر سود آن به شما ضرری نرساند. شما با خواندن این مقاله پاسخ بسیاری از سؤالات خود را خواهید یافت و می‌توانید راه شروع برای کسب‌وکار خود را پیدا کنید.

سرمایه اولیه برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی چقدر است؟

آمار بیکاری در جامعه روزبه‌روز در حال افزایش است و همه افراد سرمایه‌ی کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود را در اختیار ندارند. همچنین تکنولوژی و جامعه روبه‌پیشرفت است که می‌توان به این موضوع به‌عنوان یک فرصت نگاه کرد. بهترین گزینه برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار پردرآمد که سرمایه اولیه‌ای نیاز ندارد، کسب‌وکار اینترنتی می‌باشد. کسب‌وکار اینترنتی تنها نیاز به سه چیز نیاز دارد: اینترنت، اراده و همت شما.

انواع روش‌های کسب درآمد اینترنتی

برای کسب درآمد از اینترنت راه‌های مختلف و زیادی وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • اگر درزمینه خاصی تخصص دارید، می‌توانید محصولاتی آموزشی را ایجاد کنید و آن‌ها را در اینترنت به فروش برسانید.
 • اگر در ارائه نوعی از خدمات تخصص دارید، می‌توانید خدماتتان را در اینترنت معرفی کنید. درواقع از طریق اینترنت مشتری برای خودتان جذب می‌کنید.
 • می‌توانید کالاهای فیزیکی همچون کارهای دستی خودتان، کتاب‌، لوازم ورزشی و … را برای فروش بگذارید.
 • می‌توانید با راه‌اندازی یک سایت معتبر و پربازدید، به امر تبلیغات بپردازید و درآمد کسب کنید.

کسب‌وکار اینترنتی چه مزایایی دارد؟

 • شما رئیس خود هستید.
 • در خواب هم پول درمی‌آورید.
 • از خانه خود خارج نمی‌شوید.
 • زمان در اختیار شما است.
 • از کار کردن لذت می‌برید.
 • اطلاعاتتان افزایش می‌یابد.
 • محیط کارتان را خودتان انتخاب می‌کنید.
 • می‌توانید هم‌زمان دارای چند شغل باشید.
 • پول بیشتری به دست می‌آورید.
 • هزینه‌های اضافی مثل هزینه رفت‌وآمد به محل کار حذف می‌شود.

موفقیت در کسب‌وکار اینترنتی

در بحث کسب‌وکار اینترنتی با نمونه‌های موفق زیادی مواجه هستیم. مهم نیست شما چند سال سن و یا چه مقدار سرمایه دارید یا اصلاً در کدام منطقه زندگی می‌کنید. اگر ایده و خدماتی دارید که برای مخاطبان جذاب است، مهم‌ترین عامل موفقیت در کسب‌وکار اینترنتی را دارید. در قدم اول نیاز به یک نقشه راهنما دارید. این نقشه راهنما درواقع همان طرح تجاری شما است. این طرح تجاری به‌طورکلی باید مواردی مانند چشم‌انداز، مأموریت، هدف، راهبرد و برنامه را شامل شود.

گروه‌های عمده کسب‌وکار اینترنتی

کسب‌وکارهای اینترنتی به اشکال مختلفی انجام می‌شود. در ابتدا باید مشخص کنید که ایده و خدمات شما در چه گروهی جای می‌گیرد. برای مثال آیا شما قصد فعالیت در شبکه‌های واسطه‌گری را دارید یا می‌خواهید درزمینه تبلیغات اینترنتی به فعالیت بپردازید. همچنین ممکن است قصد شما خریدوفروش کالا در اینترنت یا ارائه خدمات تخصصی خود به دیگران باشد. همان‌طور که می‌بینید چندین حوزه مختلف در کسب‌وکار اینترنتی وجود دارد. نکته مهم این است که شما باید بدانید که در کدام‌یک از این گروه‌ها جای می‌گیرید.

راه‌اندازی سایت و افزایش رتبه آن

داشتن یک سایت مرغوب از ابزارهای اصلی هر کسب‌وکار اینترنتی است. قطعاً رقبای شما نیز به فکر راه‌اندازی یک وب‌سایت اینترنتی افتاده‌اند، لذا برای سرآمد بودن در میان تمامی کسب‌وکارهای اینترنتی هم‌صنف شما، لازم است که طراحی و سئو سایت خود را به یک گروه حرفه‌ای بسپارید. گروه طراحان وب ۱۱۸ با ارائه بهترین متدها و طراحی سایتی کاملاً حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا بهترین باشد. پس می‌توان گفت که در یک کسب‌وکار اینترنتی بهینه‌سازی رتبه وب‌سایت برای موتورهای جستجو یک عامل کلیدی در راه رسیدن به هدف تلقی می‌شود. فرقی نمی‌کند شما چه خدمات یا محصولاتی را در اینترنت ارائه می‌کنید، درهرصورت برای موفقیت باید دیده شوید. طراحی اصولی، بهینه‌سازی سایت و سئو باعث می‌شوند که مخاطبان شما را ببینند. با این کار بازدیدهای سایت شما بالا می‌رود و این امر باعث پیشرفت در کسب‌وکار شما می‌شود. به‌علاوه اگر محصولی ارائه می‌دهید، این موضوع باعث فروش بیشتر شما خواهد شد و درآمد بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

برند سازی

برای بیشتر دیده شدن در اینترنت باید برند سازی کنید. به بیانی دیگر باید کاری کنید تا ارزش برند کسب‌وکار شما در اینترنت افزایش پیدا کند. در دنیای اینترنتی امروز شاهد افزایش برندهای اینترنتی هستیم. همچنین بسیاری از شرکت‌ها و برندهای معروف نیز علاوه بر روش‌های بازاریابی سنتی به‌طور گسترده از بازاریابی آنلاین نیز استفاده می‌کنند. دانستن نکات تأثیرگذار درزمینه برند سازی اینترنتی برای موفقیت شما بسیار ضروری است.

بازاریابی اینترنتی

یکی از موارد ضروری برای موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی، بازاریابی آنلاین است. روش‌های متنوعی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که با توجه به نوع کسب‌وکارتان و بودجه‌ای که برای آن منظور در نظر گرفته‌اید، متنوع است. برای مثال یکی از روش‌های مرسوم بازاریابی ارسال ایمیل برای مخاطبان کسب‌وکارها است که بیشتر شرکت‌های تخصصی و یا کسب‌وکارهایی که خدماتی خاص را برای گروه مشخصی از جامعه انجام می‌دهند، از این شیوه بهره می‌برند. البته شما باید تکنیک‌های مناسب برای هر روش از بازاریابی آنلاین را به‌خوبی بیاموزید تا بتوانید بازاریابی آنلاین موفقی را تجربه کنید.

دیدگاه شما نسبت به کسب‌وکار اینترنتی

موفقیت و عدم موفقیت شما در یک کسب‌وکار جدید اینترنتی بستگی به دیدگاه شما دارد. ایده‌های جدید خود را پرورش دهید حتی اگر در حال حاضر سرمایه کافی برای آن را در دسترس ندارید. هیچ‌چیز در دنیای اینترنت نمی‌تواند شما را محدود کند پس تسلیم شرایط محیطی نشوید. سعی کنید دوستانی پیدا کنید که می‌توانند در این زمینه به شما کمک زیادی کند. داشتن ارتباط مؤثر با افراد موفق در این زمینه قطعاً تأثیر بسیار مثبتی بر روی شما خواهد داشت. با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی شما هم می‌توانید برای خودتان کسب‌وکاری داشته باشید و از آن لذت ببرید. همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که ارائه محصولات مرغوب و باکیفیت و همین‌طور ارائه پیشنهاد‌ها و مشاوره‌ها به مشتری می‌تواند یک مشتری گذری را برای شما به‌طور ثابت نگه دارد. پس تمام همت و اراده خود را بکار گیرید تا بتوانید بین رقبا شناخته شوید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش فوری
close slider

×

گفتگو را شروع کنید

سلام! برای چت در واتساپ، بر روی اکانت پشتیبانی کلیک کنید.

× چگونه می‌تونم به شما کمک کنم؟