مراحل طراحی سایت

طراحی وبسایت

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت به چه صورت می باشد؟ چگونه یک وب سایت از یک ایده ذهنی به بزرگ ترین وب سایت جهانی تبدیل می شود؟ گروه طراحان وب ۱۱۸ در این مقاله شما را با تمام مراحل شروع تا پایان چگونگی طراحی سایت آشنا می کند. با ما همراه باشید.

مرحله اول طراحی وب سایت:

  • بررسی نیازمندی های وب سایت:

اولین و مهم ترین مرحله طراحی سایت، برسی نیازمندیهای پروژه است. باید در ابتدا مشخص کنید که هدفتان از ایجاد سایت چیست؟ سایت قرار است چه امکانات و اطلاعاتی را برای کاربران شما  ارائه دهد؟ و چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد؟ قبل از طراحی سایت باید محتوای سایتان مشخص باشد تا طرحی متناسب با محتوای مورد نیازتان برایتان طراحی شود. هر چیزی که با ایده های کاربر از جمله طراحی ها و زبان های برنامه نویسی مثل css ، html  و یا javascript درگیر باشد را front-end میگویند. به طور خلاصه در مرحله ی اول، شما باید به سوالات ذیل پاسخ دهید:

هدف شما از طراحی وب سایت چیست؟

در ابتدا باید بدانید که وب سایت را برای چه منظور باید طراحی کنید. آیا تصمیم به راه اندازی فروشگاه آنلاین دارید؟ آیا می خواهید وب سایتی خبری داشته باشید؟ آیا بدنبال معرفی خود و هنرتان هستند؟ پاسخ به این سوالات مسیر شما برای طراحی وب سایت را جهت دهی می کند. پیشنهاد می کنیم برای بررسی انواع وب سایت اینجا را مطالعه نمایید.

وب سایت مورد نظر شما باید دارای چه بخش هایی باشد؟

در مرحله بعد و پس از مشخص کردن ماهیت وب سایت باید معین نمایید که وب سایت شما از چه بخش هایی تشکیل شود؟ برای مثال ممکن است وب سایت شما باید دارای صفحه اختصاصی محصولات، مقالات، گالری تصاویر و یا از این قبیل موارد باشد. توجه داشته باشید که وقتی که با یک شرکت حرفه ای طراحی سایت قرارداد منعقد می کنید، آن شرکت خود باید کسب و کار شما را تحلیل کرده و یک طرح پیشنهادی بر مبنای آن آنالیز به شما ارائه دهد. گروه طراحان وب ۱۱۸ این مرحله از کار را به بهترین نحو ممکن برای شما انجام خواهد داد و تمامی نظرات شما را نیز در نقشه سایت اعمال خواهد کرد.

معماری و پوسته وب سایت شما باید چگونه باشد؟

پس از مشخص شدن اینکه وب سایت شما چه بخش هایی باید داشته باشد مهم است که تعیین کنیم صفحات وب سایت به چه شکل در کنار هم قرار بگیرند. این معماری به گونه ای باید باشد که قوانین UX در آن رعایت شده باشد؛ یعنی کاربر در آن سر درگم نشود و سایت انتظار کاربر را به صورت کامل برطرف کند. بطور کلی طرح معماری اطلاعات در وب سایت شما باید در این مرحله مشخص شود. گروه طراحان وب ۱۱۸بهترین طراحی گرافیکی را برای شما فراهم می آورد.

محتوای صفحات وب سایت شما چه باشد؟

پس از مشخص شدن گرافیک و طرح هر صفحه، تهیه و تولید محتوا برای آن بسیار ضروری است. البته اگر با شرکت های حرفه ای در طراحی سایت کار کنید، قطعاً این شرکت ها تهیه متن های وب سایت شما را خود بر عهده می گیرند؛ چرا که تهیه این متن ها در بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو نقش بسزایی دارند. گروه طراحان وب ۱۱۸ با درنظر گرفتن تمامی اصول سئو متن های موردنظر شما را آماده کرده و پشتیبانی سایت شما را در جهت افزایش رتبه آن در گوگل برعهده می گیرد. بعد از مشخص طراحی پوسته ی سایت، نوبت به مرحله ی backend سایت یا همان برنامه نویسی سمت سرور می رسد. این مرحله با توجه به امکانات و انتظاراتی که در ابتدا برای سایتتان مشخص کرده اید، انجام می شود. برنامه نویسی سمت سرور، اساسا شامل نحوه کارکرد، به روز رسانی، تغییرات سایت و … است که برای کاربران سایت قابل مشاهده نیست؛ چراکه مستقیما با سرور در ارتباط است.

مرحله دوم طراحی وب سایت:

  •  تست و وارد کردن محتوای وبسایت:

بعد از آماده شدن front-end  و backend سایت، نوبت به مرحله ی تست و وارد کردن محتوای سایت می رسد. در این مرحله از طراحی سایت، شما باید محتوایی را که از قبل آماده کرده اید با استفاده از صفحه ادمینی که در اختیار شما قرار می گیرد، جایگزین کنید.

مرحله سوم طراحی وب سایت:

  • انتخاب و خریداری هاست یا فضای میزبانی وب:

مرحله ی سوم از مراحل طراحی سایت، تهیه ی هاست است. اگر بخواهیم هاست را به زبان ساده توضیح دهیم، فراهم کردن یک فضایی است که شما می توانید فایل های سایت خود را در آن بارگذاری کنید تا کاربران امکان بازدید سایت شما را داشته باشند. تا زمانی که فایل های وب سایت طراحی شده بر روی این فضا قرار نگیرد، دیگران قادر به بازدید از وب سایت شما نیستند. کیفیت سرویس دهنده اینترنتی بسیار مهم است. چون اگر شما بهینه ترین سایت را هم داشته باشید و از یک هاست بی کیفیت استفاده کنید، می تواند باعث کند شدن سایت شما شود؛ لذا باید سعی کنید این فضا را از شرکت های معتبر  خریداری نمایید. تمام سایت ها و پروژه هایی که توسط گروه طراحان وب ۱۱۸ انجام می شوند توسط بهترین شرکت های ارائه دهنده هاست میزبانی می شوند که این موضوع به خودی خود تاثیر خیلی زیادی بر روی سرعت سایت شما دارند.

مرحله چهارم طراحی وب سایت:

  • نام دامنه اینترنتی:

مرحله ی چهارم طراحی سایت، خرید دامنه اینترنتی است. هرچند می توان دامنه سایت را پیش از این نیز خریداری کرد. دامنه نامی است که با وارد کردن آن در مرورگرهای اینترنتی، وب سایت شما مشاهده می شود. شرکت های زیادی هستند که دامنه اینترنتی برای شما ثبت می کنند. دامنه اینترنتی را می توان بصورت یکساله، سه ساله و یا پنج ساله خریداری کرد. یک دامنه اینترنتی درواقع برند وب سایت شما محسوب می شود. پس باید در انتخاب نام آن به این نکته توجه داشته باشید که نامی را انتخاب کنید تا در ذهن مخاطبتان تاثیرگذار و به یاد ماندنی باشد. گروه طراحان وب ۱۱۸ به شما مشاوره رایگان در انتخاب بهترین نام برای دامنه ساییتان ارائه می دهد.

مرحله پنجم طراحی وب سایت:

بارگذاری وب سایت در اینترنت و وب:

پس از انتخاب نام دامنه ی سایت، فایل های سایت را در فضای اینترنتی (هاست) خریداری شده بارگذاری (Upload)  می کنیم. اکنون وب سایت با وارد کردن نام دامنه اینترنتی قابل مشاهده است.

مرحله ششم طراحی وب سایت:

  • معرفی و ترویج و تبلیغ وب سایت:

مرحله ی بعد، معرفی سایت به موتورهای جستجو است. برای اینکه در نتایج موتورهای جستجو دیده شوید، لازم است سایت خود را به آنها معرفی کنید. ابزارها و سایت های زیادی برای انجام این کار وجود دارند. برای دیده شدن سایتتان در نتایج گوگل، لازم است که روی محتوای سایت زمان زیادی را صرف کنید. هرچه محتوای سایت شما جذاب تر باشد، کاربران بیشتری به سایت شما جذب می شوند و هرچه زمان ماندگاری کاربر در سایت شما بیشتر باشد، امتیاز بیشتری در سئو خواهید گرفت. سئو معمولاً بسیار زمانبر است اما نتایج فوق العاده ای را دربرخواهد داشت. گروه طراحان وب ۱۱۸ سایت شما را با درنظر گرفتن تمامی اصول سئو طراحی خواهد کرد. از دیگر راه ها برای تبلیغ وب سایت، می توان به بازاریابی ویدئویی و یا بازاریابی از طریق بنرهای اینترنتی اشاره کرد.

مرحله هفتم طراحی وب سایت:

  • –         نگهداری و توسعه وب سایت:

پس از پشت سرگذاشتن تمامی این مراحل یک بخش اصلی نمایان می شود. اینکه بتوان وب سایت را بروز نگه داشت و اطلاعات آن را مرتباً بروزرسانی کرد، بحث بسیار مهمی است. بروز نگه داشتن و افزودن مطالب جدید به سایت، باعث کسب رتبه های بالا در موتور های جستجو و همچنین افزایش ترافیک وب سایت شما می شود. هرگز این مرحله را نادیده نگیرید. گروه طراحان وب ۱۱۸ در مرحله پشتیبانی سایت شما حتی پس از طراحی نیز همراه شما خواهد بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش فوری
close slider

×

گفتگو را شروع کنید

سلام! برای چت در واتساپ، بر روی اکانت پشتیبانی کلیک کنید.

× چگونه می‌تونم به شما کمک کنم؟